PZP online a najlacnejšia kalkulačka a porovnanie ceny

PZP online

Keď sa povie povinné zmluvné poistenie, viete, čo to je? Možno viete, že ho potrebujete, a že je nevyhnutné skoro pre každé vozidlo. No jeho úlohu nikto nevníma. Práve dnes vám poodhalíme, prečo sa tento typ zabezpečenia vozidla stal povinnosťou. Vieme aj to, kde nájsť najlacnejšie PZP online vďaka spolupráci s portálom Insuro. Nájdete tam možnosť s jednoduchým uzatvorením zmluvy.

Dôvod povinnosti mať poistenie auta

PZP na auto sa stalo povinnou z jednoduchého dôvodu. Totiž keď tento typ zabezpečenia vozidla neexistoval a bola spôsobená nejaká dopravná nehoda, nebolo toho, kto by škodu zaplatil. Každý musel riešiť veci po svojom a z vlastného vrecka, čo nebolo veľmi príjemné. Nehovoriac o prípade, ak poškodenie vozidla nenastalo vašim pričinením. Z toho dôvodu je neuzatvorenie tohto zabezpečenia trestné a vysoko pokutované. Takéto poistenie auta nájdete aj na Insuro.

PZP online je najlacnejšie, najlepšie a najvýhodnejšie

Spočiatku sa môže stať, že tieto tri kritériá sú nezlučiteľné. Ideálne PZP môže byť vaše veľmi rýchlo, ak si urobíte porovnanie ponúk pomocou bezplatnej kalkulačky online, medzi známe patrí overený portál zameraný na poistenie. Tá vám výsledky zoradí buď podľa ceny alebo iného dôležitého kritéria pre vás. Možno by vás zaujímalo niečo konkrétnejšie. Na tejto stránke na Insuro nájdete všetko potrebné.

Vyskúšajte určite PZP online porovnanie. Len pár klikov a zistíte tie najlacnejšie ponuky od všetkých poisťovní. Ak budete mať záujem, tak si vyberiete konkrétnu ponuku s okamžitým uzatvorením zmluvy.

Ak si otvoríte hore uvedenú stránku, k dispozícii vám bude kalkulačka PZP online, ktorá vám vie urobiť porovnanie. Ako funguje? Nie je to žiaden nástroj, aký si pod pojmom kalkulačka väčšina z nás predstaví. Jedná sa o formulár, ktorý je potrebné vypísať, aby ste zistili všetky dostupné ponuky pre vás. Údaje, ktoré môžu ovplyvniť výslednú cenu sa netýkajú len vozidla, ale aj jeho majiteľa. Je dôležité, aby ste všetko vyplnili presne a správne, aby aj výsledné ceny boli čo najpresnejšie a aby ste si mohli o tento druh produktu aj hneď požiadať. Ak v zmluve budú iné údaje, ako má vaše vozidlo, samozrejme nebude platná.

Kto zistí, že nemám uzatvorené povinné zmluvné poistenie?

Je to veľmi banálna otázka, no často sa s ňou stretávame. Poisťovňa vás rozhodne za neuzavretú zmluvu stíhať nebude. Viacej sa o tom dozviete aj na stránke slovenskej kancelárie poisťovateľov. Ak je váš prípad ten, že vám končí platnosť aktuálneho zabezpečenia, poisťovne majú tendenciu automaticky zasielať ďalšiu zmluvu. A to aj s dočasnou bielou kartou a faktúrou na zaplatenie poistného. Nemusí to však prísť na čas, to znamená pred uplynutím doby platnosti bielej karty. Preto je vašou povinnosťou si túto dobu pravidelne kontrolovať. Prečo? Pretože náhoda je sviňa a už prvý deň po uplynutí vášho PZP online alebo iného dopravného prostriedku, vás môže náhodne zastaviť policajná hliadka. A tá tento nedostatok zistí, pretože pri kontrole vozidla sa treba preukázať aj dokladmi, ako sú biela a zelená karta. Tie dokazujú, že ste riadny platiteľ poistného.

Pokuta vás neminie, preto radšej uzatvorte PZP online!

Ak sa preukáže, že je vaše povinné zmluvné poistenie po platnosti alebo že ho vôbec nemáte uzatvorené, mali by ste sa pripraviť na pekne mastnú pokutu. Môže dosiahnuť aj niekoľko stoviek eur. Preto je lepšie tento typ zabezpečenia nepodceňovať. Radšej si ho zaobstarajte za niekoľko desiatok eur ročne. Je to lacnejšie ako jednorazovo zaplatiť aj niekoľko stoeurovú pokutu.

Lepší prípad je, ak si jazdíte takto „načierno“ už dlhšiu dobu a stále vás nečapli. Horšie ako pokuta pri náhodnej cestnej kontrole vozidla môže byť to, ak spôsobíte s takýmto vozidlom dopravnú nehodu. Prečo? Pretože vinovatý budete zo všetkého hlavne vy. Zákon vás chrániť nebude a vy budete povinný zaplatiť všetky škody spôsobené iným vozidlám. Samozrejme aj sebe a ešte k tomu môžete dostať aj miliónovú pokutu, ktorá vás bude vláčiť po súdoch, veď odkiaľ by ste toľko eur nabrali? Opäť nám vyšlo, že lepšie je zaplatiť za rok niekoľko desiatok eur za PZP online, ako splácať milióny eur dokonca života.

Rôzne typy vozidiel a rôzne poisteniaNa aké vozidlá sa vzťahuje?

Majitelia vozidiel sa mylne domnievajú, že PZP sa vzťahuje len na auta. Pravda je však taká, že sa vzťahuje aj na:

  • motocykle,
  • prípojné vozidlá,
  • dodávky
  • iné motorové a nemotorové stroje s evidenčným číslom alebo bez neho, ako sú napr.: poľnohospodárske stroje a vysokozdvižné vozíky.

Presné vymedzenie vozidiel sa nachádza v zákone o PZP.

Pomohlo vám porovnanie PZP online?

Porovnanie povinného zmluvného poistenia online je to najlepšie a najlacnejšie pre každého, kto potrebuje tento produkt cez tento odkaz. Takto zistíte, že predchádzajúci rok ste u inej poisťovni platili zbytočne veľa. Skutočne, ceny tohto produktu sa môžu líšiť až v stovkách eur, niekedy sú rozdiely presahujúce 300 eur. Pokiaľ nepatríte k zámožnej vrstve, takáto úspora pre vás predstavuje veľké šťastie. Inou výhodou online PZP porovnania je aj to, že do niekoľkých minút máte k dispozícii toľko ponúk, aké by ste osobnou návštevou poisťovni získavali aj niekoľko hodín.

Ak vám teda porovnanie pomohlo, poistenie vám je na dosah. A to vďaka tomu, že po kliknutí na tú ponuku, ktorá sa vám pozdáva, o ňu aj požiadate. Doplníte ešte niekoľko informácii a na mail dostanete návrh zmluvy, podmienky, údaje na zaplatenie poistného a dočasnú bielu kartu. Tá ma platnosť 30 dní, preto dbajte na to, aby ste do tejto doby faktúru zaplatili. Kartu si vytlačte, keďže je povinnosťou každého šoféra mať ju pri sebe vo vozidle, na ktoré sa vzťahuje. Po uhradení faktúry vám bude čo najrýchlejšie doručená zelená a biela karta a vy môžete pokojne jazdiť.

Najlepšie a najlacnejšie PZP a na iné motorové a nemotorové vozidlá je síce ako ihla v kope sena, no vďaka nášmu článku a kalkulačke online ju nájdete okamžite a bezplatne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *