Úvery – prehľad jednotlivých možností

Úver priamo do vaších rúkÚvery sa prezentujú aj pod iným známym pojmom, akým sú finančné pôžičky. Predchádzajúca veta zároveň vysvetľuje podstatu tohto produktu. Sú s ním však spojené pravidlá, ktoré treba rešpektovať a podmienky, ktoré treba na ich získanie spĺňať. Vo všeobecnosti poskytujú rôzne sumy začínajúce už od nejakých 20 eur a smerujú až do vysokých čísel, približne do 200 000 eur. V tomto článku si povieme všetko, čo je pri tejto téme dôležité.

Začnime teda tým, čo čakať a s akými pojmami sa stretnete, ak vám tento produkt bude schválený. V prvom rade sa vy stávate dlžníkom. Požičané peniaze musíte vrátiť veriteľovi, ktorý vám ich požičal na nejakú dobu a treba ich vrátiť do takej doby, akú ste si vopred dohodli. Podľa výšky sumy prebieha splácanie buď jednorazovo alebo v mesačných splátkach. Splatená suma je len zriedkakedy na takej hodnote ako tá, ktorú ste si požičali a to práve kvôli úrokovej sadzbe a iným poplatkom, ktoré percentuálne zastupuje ročná percentuálna miera nákladov (RPMN).

Poskytovatelia

Finančné produkty poskytuje mnoho spoločností. Podľa prvotného charakteru však rozdeľujeme bankové a nebankové pôžičky. Tie najvýhodnejšie úvery však vznikajú spojením prvého a druhého typu spoločnosti na peniazomat.sk. Práve tie nebankové sú spojené s predsudkami ľudí, ktorí si myslia, že len zdierajú. Zdierajú aj bankové spoločnosti. Nebankové väčšinou ponúkajú svoje produkty za zvýhodnených podmienok, čoho príčinou býva zvýšená úroková sadzba. Žiaden zákazník by neskončil „zdratý z kože“, keby si všetky podmienky prečítal. Žiadna oficiálna spoločnosť si totižto nemôže dovoliť meniť pravidlá zmluvy bez toho, aby vás o tom informovala. Ak nie ste opatrný, neobviňujte z toho nebankové spoločnosti.

Spôsoby získania finančnej pomoci

Pôžičky alebo úvery získate najjednoduchšie a najrýchlejšie online. To, že je to pravda dosvedčuje aj fakt, že si tento spôsob osvojuje mnoho zákazníkov, ktorí nemajú čas chodiť do pobočiek a sú radi, že po namáhavej práci sú konečne doma. Zároveň sú pôžičky online jedinou možnosťou pre tých, ktorí potrebujú nižšie sumy s jednoduchšími podmienkami, s čím by v bankových spoločnostiach neobstáli a jediná ich záchrana sú práve tie nebankové, ktoré fungujú jedine na internete. Niektoré majú svoje pobočky, ale nájsť ich je umenie.

Veľmi populárnou metódou žiadania sú aj sms pôžičky, ktoré však ani zďaleka nie sú také úžasné, ako si o nich niektorí myslia. Myslia si to jedine tí, ktorí si podmienky týchto poskytovateľov nenaštudovali. Niektorí sa totižto obohacujú nielen na úrokovej sadzbe, ale aj na tom, že si účtujú poplatky za sprostredkovanie peňazí, čo môže byť aj viac ako 50 eur. Takisto nepatria medzi tie spôsoby, ktoré vám doručenie peňazí zabezpečia rýchlo. Niekedy to trvá aj viac ako 4 dni a samotné vypísanie sms žiadosti je tiež zdĺhavé.

Okrem vyššie dvoch zmienených metód, môžete o úvery požiadať aj osobne alebo telefonicky. My osobne uprednostňujeme pôžičky online, pretože na vyššie zmienenej stránke si môžete urobiť porovnanie jednotlivých ponúk s presnými číselnými hodnotami (úrok, mesačná splátka, celková splatená suma …), a s tým vám pomôže jednoduchá úverová kalkulačka.

Existuje viacero deleníZákladné delenie

Väčšina z nás si možno myslí, že úvery sa týkajú len vysokých pôžičiek, čo však nemusí byť pravda, keďže ide o finančnú pomoc v každom zmysle slova. Predstavme si teda základné delenie týchto produktov.

1.Pôžičky ihneď sú nižšie úvery, ktoré poskytujú len nebankové spoločnosti. Názov evokuje, že pôjde o produkty veľmi rýchlo a ľahko získateľné. Rýchlo znamená, že na účte ich môžete mať už do 24 hodín od požiadania a do 10 minút od schválenia a ľahko, že sú dostupné každému – nezamestnaným, dôchodcom, ženám na materskej, študentom a nekladú si ani také podmienky ako je dokladovanie príjmu, či kontrola registra. Požiadať môžete o nízke čiastky, aj 20 eur, pričom ich strop býva 350 eur, maximálne 500 eur. Charakteristické pre nich je aj to, že ich splatná doba býva maximálne 31 dní. Úroková sadzba býva okolo 20-30%, pričom niektoré nebankové spoločnosti vám umožňujú požičať si bez úroku, ak ste ich nový zákazník.

2.Rýchle pôžičky sú úvery poskytujúce vyššie sumy, približne do 5 000 eur a dostupné sú aj bankách, aj v nebankovkách. Na ich získanie je potrebné spĺňať náročnejšie kritéria, pravdepodobne bude nutné dokladovať príjem a mať čistý register. Vybavené sú priemerne do 7 dní. Takisto ide o úvery s dlhšou záväznosťou – na mesiace až roky. Úroková sadzba je v takých rozmeroch, ako vo vyššie uvedenom prípade.

3.Klasické pôžičky sú úvery poskytujúce vysoké sumy, aj do 200 000 eur, no sú vám na ťarchu aj niekoľko desaťročí, maximálne však tridsať. Na ich získanie musíte spĺňať ešte náročnejšie podmienky, čiže nezamestnaný či celkovo ľudia s nízkym príjmom so žiadosťou asi neobstoja. Počítať by ste mali aj s ručením nehnuteľnosťou. Vybavujú sa približne 14 dní a ich úroková sadzba je veľmi nízka, v súčasnosti najnižšia v histórií a bez problémov sa môžete stretnúť s číslami 0%. Samozrejme, tento úrok platí len na isté fixné obdobie a v konečnom dôsledku môžete aj tak preplatiť desaťtisíce eur, ako to už pri veľkých sumách býva.

Nebankové pôžičky

Ak ste náročnejší klient, resp. máte isté problémy, ktoré ak by ste predložili v banke, ani by sa s vami nezhovárali, máme pre vás aj iné ponuky. Jedine nebankové pôžičky vám poskytnú pôžičky bez registra, pôžičky bez dokladovania príjmu či pôžičky bez ručenia nehnuteľnosťou. Rovnako poskytuje pôžičky pre nezamestnaných, dôchodcov, ženy na materskej, študentov či iné kategórie, ktoré sú v bankách neprípustné.

Nezabúdajte, že úvery (o ktorých sa dočítate aj v inom článku) sú veľmi prísne a je nutné, aby ste ich splácali v riadnych termínoch. Preto sa do nich nepúšťajte, ak viete, že s ich splácaním budete mať problémy. V opačnom prípade budú jednotlivé spoločnosti veľmi nepríjemné a nebudú brať ohľad na vaše dôvody.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *